Czy warto zorganizować 18-stkę?

18 urodziny to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu młodego człowieka. To przejście do dorosłości, które wiąże się z nowymi obowiązkami i możliwościami. Dlatego też warto zorganizować uroczystość z okazji 18-stych urodzin, by w ten sposób uczcić ten ważny moment i podkreślić jego znaczenie. W doskonałej zabawie pomoże zawodowy DJ na 18.
Wersja wideo artykułu:

DJ na 18-stkę

DJ na 18-stkę

Pierwszym powodem, dla którego warto zorganizować 18 urodziny, jest chęć podkreślenia tego ważnego momentu w życiu młodego człowieka. 18 urodziny to bowiem przełomowy moment, kiedy młody człowiek staje się pełnoletni i zyskuje prawa i obowiązki takie jak np. prawo do zawierania umów czy pełnoprawnego uczestnictwa w wyborach. Dlatego też uroczyste obchody 18 urodzin to doskonała okazja, by podkreślić znaczenie tego wydarzenia i uczcić przejście do dorosłości.

Kolejnym powodem, dla którego warto zorganizować 18 urodziny, jest chęć celebrowania tego wyjątkowego wydarzenia z rodziną i przyjaciółmi. Uroczystość z okazji 18 urodzin to doskonała okazja, by zgromadzić najbliższych i cieszyć się wspólnie z okazji tego ważnego wydarzenia. Jest to szczególnie ważne dla młodego człowieka, który w ten sposób może poczuć się doceniony i wyjątkowy.

Zorganizowanie 18 urodzin to także doskonała okazja, by rodzina i znajomi jubilata poznali się bliżej. Najczęściej gram na osiemnastkach, które łączą te dwie grupy.

Czego potrzebujesz, aby najważniejszym osobom zapewnić dobrą zabawę na 18-stce?

DJ na 18 urodziny Kalisz

Nie jestem perfekcjonistą i nie skupie się na dobieraniu koloru baloników i ozdób na stole, bo to nie ma dla mnie i dla większości gości absolutnie żadnego znaczenia.
Są kwestie bardziej istotne, które należy zaplanować:

1. Jedzenie

Menu na osiemnastych urodzinach niewiele różni się od weselnego. Z reguły jest jednak nieco skromniejsze. Nie znaczy to, że goście głodują. Wręcz przeciwnie wszystkiego spokojnie wystarczy. Żaden szanujący się właściciel lokalu nie pozwoli sobie, aby goście wyszli głodni. Doradzi na podstawie doświadczenia ile i czego podać, a także, kiedy to zrobić.

2. Jak wygląda zabawa z DJ na 18-stce?

Zabawa na 18-stce DJ

Tu wiele zależy od Twojego wyboru. Skoro zależy Ci na wspaniałej zabawie, pewnie też wybierzesz kogoś, kto zapewni odpowiednią oprawę muzyczną i zabawę. Statystyka mówi jednak coś innego. Większość 18-stek prowadzą DJ bez doświadczenia. Często są to rówieśnicy jubilata / jubilatki lub nawet koledzy z klasy, którzy rozpoczynają przygodę didżeja. Nie ma w tym nic złego. Również rozpoczynałem swoją karierę właśnie w ten sposób.
Dzięki temu wiem jakie błędy popełniłem i jak ważne jest doświadczenie i umiejętności DJ-a, aby zabawa była godna zapamiętania. Dobry DJ musi się nagimnastykować, aby jednocześnie zabawić 18-stolatków, 40-stolatków i 60-ciolatków, bo prawdopodobnie na Twojej imprezie nie zabraknie przedstawicieli każdej z tych grup wiekowych.

3. Jakie zabawy na 18-stkę wybrać?

zabawa na 18 urodziny

Jeśli rozmawiamy ogólnie o zabawach, to pozwolę sobie wrzucić do jednego worka wszystko. Mówimy zatem o tradycyjnych zabawach weselnych, nowoczesnych zabawach integracyjnych, konkursach, w których może wystąpić różna ilość osób (nawet wszyscy uczestnicy imprezy), quizach, animacjach tanecznych, tańcach integracyjnych i różnego rodzaju atrakcjach dodatkowych i wodzirejskich chwytach zachęcających do zabawy.
Jakie zatem zabawy powinny pojawić się na osiemnastce?
Polecam solidny mix, czyli wszystkiego po trochu. Przykład to moje propozycje atrakcji na 18-stki z roku 2022:


* Animacje taneczne na osiemnastkę

animacje taneczne na imprezy DJ

– Nic tak nie jednoczy gości, jak wspólna zabawa na parkiecie. Są badania psychologiczne, które potwierdzają, że taniec synchroniczny jest świetny w integrowaniu. Zatem zawsze na tego typu imprezach serwuję kilka tego typu animacji. Zarówno do starszych piosenek, aby rodzice i wujkowie złapali klimat, jaki w późniejszej godzinie tańczymy do nowszych przebojów, które kocha młodzież.


* Tańce integracyjne

Polecam DJ wodzirej Damian Nowaczyk

– To trochę bardziej skomplikowana animacja taneczna np. belgijka, czy obyrdka. Staram się zaproponować jeden taki taniec w trakcie każdej imprezy okolicznościowej. Różni się tym zwykłej animacji, że należy pokazać gościom kilka ruchów, czyli zorganizować szybką szkołę tańca. Dużo nauki nie jest dobrym pomysłem na zabawę, więc dlatego staram się ograniczyć tę atrakcję.


* Tradycyjne zabawy weselne na 18 urodziny

– Porozmawiajmy chwilę na temat biegania wokół krzesełek, tańczenia na gazecie i jedzenia placka na wyścigi. Czy to dobre, czy złe zabawy? Moim zdaniem są po prostu stare i można je zastąpić czymś, co wnosi pewną wartość do Twojej urodzinowej imprezy. Zdarza się jednak zmasowany opór gości, którzy nie wyobrażają sobie imprezy bez „wycieczki do zoo”, lub „karety”. W takich przypadkach robimy, co trzeba, aby impreza sprawiała radość uczestnikom.


* Nowoczesne zabawy integracyjne

zabawy osiemnastkowe

– W odróżnieniu od wcześniej opisanych zabaw, te opierają się na kilka fundamentalnych zasadach: nie ośmieszają gości, nie zmuszają do picia alkoholu i pozwalają na dobrą zabawę bez skrępowania. Przykłady mógłbym mnożyć w nieskończoność. Dodam na marginesie, że od 2016 roku prowadzę własne warsztaty dla DJ-ów i Wodzirejów weselnych o nazwie Nowa Jakość Rozrywki i moją specjalnością są właśnie tego typu formy rozrywki.


* Konkursy na 18 urodziny

– Moje propozycje to: konkurs tańca pomiędzy panami i paniami, pociąg animacyjny – mój autorski pomysł, konkurs znajomości piosenek, budowanie wierzy z klocków za pomocą specjalnych 12-osobowych dźwigów, zabawa ze sznurkami – stara harcerska atrakcja, która stała się hitem na tiktoku w roku 2022.


* Quizy na 18 urodziny

quiz na 18 urodziny

– Prowadzę między innymi Familiadą, wybuchową paczkę, Kahoot, Kocham cię Polsko – zabawa z koszulkami i bardzo wiele innych quizów, które można dostosować do Twojej imprezy.


* Najczęściej wybierane atrakcje dodatkowe na 18-stki

Fotobudka

– Magia zdjęć z gadżetami jest również w naszej ofercie. Jest to jeden z najczęściej spotykanych dodatków do imprezy. Dlaczego ludzie ją kochają? Ponieważ pozwala im w prosty sposób zrobić sobie świetną pamiątkę. Na sezon 2023 mamy dla Was również nowość, czyli Fotobudkę 360 – zapraszamy do rezerwacji.

Dekoracje świetlne LED
dekoracje LED Ostrów Wielkopolski

– Widziałaś to na pewno na wielu filmach i zdjęciach. Piszę o podświetleniu ścian kolorowym światłem LED. To świetna propozycja na niemal każdą salę. Dzięki kolorowemu tłu wszystkie zdjęcia robione w trakcie zabawy na osiemnastce są dużo ciekawsze. Światła tego typu wydobywają ukryty urok każdego miejsca i dają ciekawy nastrój. Przy cenie wszystkich dodatków jakie można znaleźć na imprezy, są przy tym niezmiernie tanie. U mnie koszt takiego dodatku to 500 zł.


Fontanny iskier

– Czy do pierwszego tańca, czy do tortu zawsze dają coś ekstra. Długi czas powstrzymywałem się przed dodaniem pirotechniki do mojej oferty, ale ze względu na poprawę jakości tych iskier również oferuję ja na imprezy. Co się zmieniło? Wcześniej było bardzo dużo dymu i nieprzyjemnego siarczystego zapachu. Takie fontanny iskier nie nadawały się do użytku wewnątrz pomieszczenia, więc po ich odpaleniu goście chętnie znikali z sali. Obecnie jest z tym dużo lepiej i praktycznie są bezzapachowe i bezdymne. Polecam serdecznie.

Litery LED „18”

– To bardzo fajny dodatek do ścianki zdjęciowej, którą spotykam praktycznie zawsze. Dawniej modne były balony z helem w kształcie cyfr. Obecnie litery LED robią fajną robotę. Jest na rynku cała masa wzorów i kolorów. Znajdziesz na pewno coś dla siebie.

4. Muzyka DJ na 18 urodziny

muzyka na 18 urodziny dj damian


Nie znajdziesz tu gotowej listy, bo młodzieżowa muzyka zmienia się bardzo szybko. Przeboje, które jeszcze kilka tygodni temu były na szczycie popularności bardzo szybko znikają i młodzież przestaje się nimi interesować. Jak zatem DJ na 18-stce ma sobie poradzić. Musi być na bieżąco z tym, czego słucha młodzież i nie bać się eksperymentować z nowościami. Jednym z lepszych miejsc, gdzie można, znaleźć ranking najpopularniejszych hitów jest Tidal. Wiele z waszych ulubionych przebojów zawiera pewne „ozdobniki”, których nie będę tu wypisywał, Wiecie, o czym mówię. Jednak to wasze nuty i na pewno nie pozwolicie, aby na tak ważnej imprezie ich zabrakło. Spokojnie jestem na to gotowy i wmieszamy sporo dobrych beatów w przyjęcie 18-stkowe.
Muzyka dla „starszej młodzieży” Każde pokolenie ma swoje przeboje, które uwielbia i oczywiście uważa, że ich muzyka jest najlepsza. Każdy po prostu kocha czasy, kiedy chodził na imprezy i z najlepszymi przyjaciółmi tańczył i śpiewał całe nocy. Zadaniem DJ-a na 18-stce jest rozszyfrować, na jakie imprezy chodziliście i przy jakiej muzyce skakaliście najwyżej. Z wielką przyjemnością rozgryzam te zagadki i wykorzystuję w imię dobrej zabawy.

Jak muzycznie połączyć zabawę młodzieży, rodziców i seniorów?
Tu nie ma jednej złotej metody. Nie istnieje też jedne utwór muzyczny, który podoba się jednocześnie wszystkim. Poza tym, jeśli cała imprez byłaby jak zupa pomidorowa, czyli szału nie ma, ale mniej więcej się wszystkim podoba, to byłaby to kiepska zabawa. Dlatego didżej musi mieszać i zaskakiwać muzycznie gości. Połączenie stary i nowych przebojów, zabaw i konkursów dobranych do charakteru waszej imprezy to najlepsze co można zrobić. Odważne granie to moja specjalność. Daj się zaskoczyć i porwać dobrej zabawie.

Moja oferta na 18 urodziny