Jak uniknąć stresu na weselu

Stresujesz się weselem – podpowiem jak sobie radzić


Kluczem jest odpowiednie zaplanowanie. Jednak nie jest ona wcale takie prosto. Organizacja wesela to spore przedsięwzięcie, w którym należy uwzględnić bardzo wiele czynników:
– data wesela
– miejsce wesela
– menu weselne
– wybór odpowiedniego DJ, czy zespołu na wesele
– zaproszenie gości
– oprawa florystyczna i dekoracje sali
– zarezerwowanie fotografa i kamerzysty
– wybór sukni ślubnej
– zarezerwowanie kościoła lub innego miejsca na wesele
– zapewnienie noclegu dla gości
– zapewnienie transportu dla gości
– wynajęcie transportu dla nowożeńców
– zorganizowanie upominków dla gości
– zapewnienie atrakcji dodatkowych (fotobudka, animatorka dla dzieci, taniec w chmurach, fontanny iskier)
– drobiazgi (winietki, plan stołów, księga gości)

Powyższa lista to dopiero wierzchołek góry, a każdy z punktów wymaga godzin na zaplanowanie. Potrzebujesz zatem sporo czasu, aby to ogarnąć. Zacznij zatem dość wcześnie myśleć i planować. Dzięki temu unikniesz stresu i załatwiania na ostatnią chwilę.

Co stresuje Młode Pary na weselu:


Finanse

finanse weselne


Wesele to droga impreza. Wydawanie pieniędzy wiąże się ze stresem. Zatem jeśli oglądasz przed wydaniem każdą złotówkę z obu stron, to nie będzie lekko. Zwłaszcza przy przebojowej w ostatnich latach inflacji. Są sposoby na obniżenie kosztów wesela, którymi dziel się na blogu. Poszukaj, a zaoszczędzisz sporo kasy.


Oczekiwania gości

plan weselny goście


Chcesz, aby wszyscy czuli się komfortowo i dobrze bawili podczas wesela. Poświęcasz sporo czasu i energii na dogranie szczegółów. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Zawsze znajdzie się ktoś, kto znajdzie sobie powód do narzekania. Przygotuj się na to i olej to! Skoro 90 osób świetnie się bawi, a jedna marudzi, to nie ma żadnego problemu. Baw się dobrze, to twoje wesele.


Planowanie wesele

planowanie wesela


Przygotowanie przyjęcia również jest stresujące. Nie ważna jak dobrze odrobiliście zadanie domowe, to w momencie wejścia na salę może się okazać, że o czymś zapomnieliście. Autentyczny przykład z zeszłego roku. Pan Młody zapomniał zabrać kluczyka do schowka na alkohol i przypomniał sobie o tym w trakcie obiadu. Na szczęścia z tej, jak i z każdej inne sytuacji znajdzie się wyjście. Głowa do góry.

Pogoda


Tego nie przewidzimy i wpływu nie mamy. Planując uroczystość na świeżym powietrzy, postaraj się mieć plan B. To pomoże ci spać spokojnie.

Strach przed wystąpieniem publicznym


Tak, to prawda będziecie w centrum uwagi. Kamerzysta i fotograf przez cały czas skupiają się na was. Będziecie tej nocy celebrytami. Często jest to powód do stresu. Jednak mam dla Was garść dobrych wiadomości. Wystąpicie dla przyjaciół i rodziny, czyli dla ludzi, którzy kochają Was i cieszą się Waszym szczęściem. Poza tym, jeśli dobierzecie kamerzystę i fotografa, z którymi czujecie się komfortowo, to pójdzie lepiej, niż myślicie.


Perfekcjonizm


Nie ma nic gorszego niż perfekcjonizm na weselu. Zaplanowanie dokładnie wszystkiego co do minuty się nie uda. Zaufaj mi, wiem, co mówię. Na filmie aktorzy znają scenariusz, uczą się go i mimo to sceny są powtarzane wielokrotnie, aby zadowolić reżysera. Masz plan, o którym nikt nie wie, to jak mają go przestrzegać. Odpuść gościom, oni chcą się na weselu dobrze bawić, a nie realizować misterny plan. Utwórz listę ważnych momentów i poproś DJ-a o uwzględnienie ich w odpowiednim momencie. Będzie wiedział, co i kiedy zrobić. Wykorzysta doświadczenie i pokieruje emocje ludzi we właściwą stronę. Nic na siłę.


Wpadki na pewno będą.

wedding hands


Uwierz, ze nie wszystko pójdzie idealnie. Ważne, by o tym wiedzieć i w napięciu nie wyczekiwać, aż coś się stanie. Lepiej jest spokojnie się bawić i cieszyć weselem. Kiedy pojawi się kryzys, ze spokojem poszukamy rozwiązania.

Skomplikowane związki rodzinne


Konflikty rodzinne, rozwody, różne poglądy polityczne, to niezłe podłoże pod konflikt. Z doświadczenia wiem, że ogromna większość tych potencjalnych czarnych scenariusz wydarza się w Twojej wyobraźni i w komediach romantycznych, którymi karmi nas telewizja. W rzeczywistości goście potrafią takie tematy odłożyć na bok albo nawet pozytywnie naładowani atmosferą zabawy rozładować je i pogodzić się mimo wielu lat noszenia zadry.

Czas szybko płynie

wedding time czas wesela


Czas na zabawie bardzo szybko mija. Jeśli zaplanujesz za dużo atrakcji, to może nie starczyć czasu na taniec i jedzenie. Twoja impreza będzie przypominać festyn, na którym wszyscy biegają od atrakcji, do atrakcji i nawet nie mają czasu, aby porozmawiać. Wszystko można, lecz z umiarem.


Zaufanie do DJ-a i całej obsługi


Wybraliście obsługę, kierując się różnymi powodami. Stawiając na doświadczoną obsługę, macie pewność, że w trudnej sytuacji znajdzie rozwiązanie konfliktu. Zaufaj profesjonalistą. Jest to bardzo dobry sposób na uniknięcie stresu na weselu.


Baw się dobrze


Jeśli nikt się nie bawi, to nie szukaj powodu, nie zastanawiaj się co jet nie tak, tylko wskocz na parkiet. Tańcz i baw się, a gości dołączą do Ciebie.

Sposoby na uniknięcie stresu na weselu:


Lista rzeczy do zrobienia


Przygotuj sobie spis tego, co musisz zrobić i odhaczaj kolejne załatwione sprawy. Dzięki temu o niczym nie zapomnisz.


Planuj z dużym wyprzedzeniem


Zarezerwuj wcześnie DJ-a, kamerzystę, fotografa, salę. Będzie w czym wybierać.


Asystent / Koordynator


Nie masz czasu i nerwów do tego całego weselnego szaleństwa. Wynajmij profesjonalnego wedding plannera, który wszystko załatwi za Was.

Deleguj obowiązki


Najlepiej wykorzystaj świadków. Niech tego dnia pomogą, ile tylko mogą. Dzięki pomocy dodatkowych osób zyskasz czas na zabawę i nacieszysz się swoim weselem.


Relaks przed weselem


Znajdź czas dla siebie przed całym szaleństwem. Odpocznij i naładuj akumulatory.


Wesele to przyjemność


Nie myśl o przyjęciu jak o obowiązku, tylko o najlepszej imprezie w twoim życiu. Planuj z naciskiem na uśmiech, radość i pozytywne wspomnienia. Pozytywne myślenie to połowa sukcesu.

Sprawdź dlaczego zaufało mi ponad 700 Par Młodych